UGB2/0-414-18 by panduit
Image is representational - see mfr. specs
UGB2/0-414-18
Panduit
Conn Ground Terminal Block F 18 POS 14.2mm Screw ST Cable Mount
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The UGB2/0-414-18 Universal Ground Bar securely terminates the main equipment grounding conductor with a compression or mechanical connector in any control panel or enclosure. The universal ground bar accepts #14 – #4 AWG wire in 18 wire ports and up to a