CD-HF-COVER-60 by phoenix contact
Image is representational - see mfr. specs
CD-HF-COVER-60
Phoenix Contact
Cover for cable duct - light gray - halogen-free - width: 60 mm - length: 2000 mm ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
This light gray cover for cable duct is designed by PHOENIX CONTACT to provide protection and organization for cables. The halogen-free material ensures safety and peace of mind, while the 60 mm width and 2000 mm length make it suitable for a variety of applications. Keep your cables tidy and secure with this durable and reliable cable duct cover.
Search Keywords: CDHFCOVER60
Supplier:
Phoenix Contact
Part No:
CD-HF-COVER-60
Alias/AKA:
COO:
DE
ECCN:
EAR99
10
IN STOCK: 2
Can Ship immediately
Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 10