NS-35/15-PERF-2000MM by phoenix contact
Image is representational - see mfr. specs
NS-35/15-PERF-2000MM
Phoenix Contact
DIN Rail - 35mmx15mm - Slotted - 2m
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
DIN rail perforated, Standard profile, width: 35 mm, height: 15 mm, length: 2000 mm, similar to EN 60715, material: Steel, galvanized, passivated with a thick layer, color: silver. Hole width 15.00 mm, Hole height 6.20 mm, Drill hole spacing 25.00 mm