AF16-30-10-13 by abb
Image is representational - see mfr. specs
AF16-30-10-13
ABB
ABB-CONTACTORS,OLS,MMPS - AF RANGE, (9-38), 3-POLE ...
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AF16301013
Supplier:
ABB
Part No:
AF16-30-10-13
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
COO:
FR
ECCN:
EAR99
1
Maximum Current Rating:
30 A
Contact Arrangement:
4PST-NO
DC Coil Voltage:
100 to 250 V
AC Coil Voltage:
100 to 250 V
Maximum DC Voltage Rating:
N/A
Maximum AC Voltage Rating:
690 V