ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
AbraconCeramic SMD Microprocessor Crystal - 16.000MHz ±20ppm - Stability:±30ppm -40 to +85°C - 18pF - Tape&Reel
DESCRIPTION
The ABM7-16.000MHZ-D2Y-T is crystal with dimensions: 0.236" L x 0.138" W x 0.055" H (6.00mm x 3.50mm x 1.40mm). Operating temperature range is from -40°C to 85°C.