SRN3010-6R8M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRN3010-6R8M
Bourns
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.3A 312mOhm DCR 1212 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: SRN30106R8M
Supplier:
Bourns
Part No:
SRN3010-6R8M
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
REEL
Inductance:
6.8 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
1.3 A
Maximum DC Resistance:
312 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C