AZ166-2CT-24A by american zettler
Image is representational - see mfr. specs
AZ166-2CT-24A
American Zettler
Mini Power Relay 24VAC coil DPDT
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: AZ1662CT24A
Part No:
AZ166-2CT-24A
EAR99
300
Package Type:
TRAY
AC Coil Voltage:
24 V
Operating Temperature:
-55 to 70 °C
Coil Resistance:
184 Ohm