AZ2800-2C-24AE
American Zettler30AMP Power Relay 24VAC coil SPDT
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
30AMP Power Relay 24VAC coil SPDT
Search Keywords: AZ28002C24AE
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
American Zettler
Part No:
AZ2800-2C-24AE
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
100
Package Type:
Tray
Relay Construction:
Non-Latching10725
AC Coil Voltage:
24 V
DC Coil Voltage:
N/A
Contact Arrangement:
DPDT10703
Mounting:
Flange Mount10716
Termination Style:
Quick Connect10727
Push to Test Button:
No10724
Led Indicator:
No10708
Operating Temperature:
-40 to 65 °C