HC24-2.4-AG by bel power solutions
Image is representational - see mfr. specs
HC24-2.4-AG
Bel Power Solutions
AC/DC Power Supply - Single-OUT - 24V - 2.4A - Case C. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Safely convert alternating currents into direct currents that your electronic devices can make use of with this HC24-2.4-AG AC to DC power supply from Bel Power Solutions. It has a voltage of 24 V. This part's single output can handle a current up to 2.4 A. This part has a temperature range of 0 °C to 70 °C.
Search Keywords: HC2424AG
Supplier:
Bel Power Solutions
Part No:
HC24-2.4-AG
COO:
IN
ECCN:
EAR99
30
AC Input Voltage:
87 to 110,104 to 132,191 to 242,209 to 264 V
DC Input Voltage:
N/A
Dimension:
142.75 x 123.7 x 74.93 mm