2200LL-470-H-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2200LL-470-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid - 26.67 mm - 47uH/20.9uH - 1KHz - 10.3A - 12mOhm.
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2200LL470HRC
Part No:
2200LL-470-H-RC
COO:
TW
ECCN:
EAR99
108
Package Type:
BOX
Inductance:
47(OCL)/20.9 uH
Lead Pitch:
26.67 mm
Tolerance:
15 %
Maximum DC Resistance:
12 mOhm
Maximum DC Current:
10.3 A