3006P-1-104LF
3006P-1-104LF
In Stock: 2,049
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3006P-1-104 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3006P-1-104
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3006P1104
Part No:
3006P-1-104
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
20.57 x 4.83 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C