3006P-1-205ZLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3006P-1-205ZLF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.54mm (26.67 X 7.92mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3006P1205ZLF
Part No:
3006P-1-205ZLF
Mounting:
Panel Mount/Through Hole
Resistance Value:
2 MOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
26.67 x 7.92 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C