3059P-1-204LF
3059P-1-204LF
In Stock: 0
Minimum Order: 20
VIEW PRODUCT
3059P-1-204 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3059P-1-204
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3059P1204
Part No:
3059P-1-204
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
33.22 x 4.83 x 8 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C