3059P-1-204LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3059P-1-204LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3059P1204LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3059P-1-204LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
22(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
33.22 x 4.83 x 8 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C