3252W-1-503LF
3252W-1-503LF
In Stock: 50
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
3252W-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3252W-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 25(Elec)Turns 2.03mm (12.7 X 5.59 X 13.59mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3252W1503
Supplier:
Bourns
Part No:
3252W-1-503
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
12.7 x 5.59 x 13.59 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C