3269P-1-502LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3269P-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 8.39 X 5.21mm) Gull Wing SMD Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3269P1502LF
Part No:
3269P-1-502LF
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.35 x 8.39 x 5.21 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C