ERZ-E14A241 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERZ-E14A241
Panasonic
Var MOV 150VAC/200VDC 10000A 240V Radial Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERZE14A241
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERZ-E14A241
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Varistor Voltage:
240 V
Clamping Voltage:
395 V
Clamping Current:
100 A
Mounting:
Through Hole
Dimension:
5.4 x 19.5 x 16.5 mm
Maximum AC Voltage Rating:
150 V
Maximum DC Voltage Rating:
200 V
Maximum Surge Current:
10000 A
Lead Style:
Radial
Lead Pitch:
10 mm