3296P-1-103LF
3296P-1-103LF
In Stock: 1,114
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3296P-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296P-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296P1103
Supplier:
Bourns
Part No:
3296P-1-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 11.55 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
  This product is NOT RoHS Compliant.  See Alternatives
IN STOCK: 97
Ships today, if you order in
Buy all 97 in-stock or the regular minimum order quantity of 100