3296P-1-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296P-1-103LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 11.55 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296P1103LF
Part No:
3296P-1-103LF
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 11.55 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C