3299P-1-502LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299P-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 11.55 X 6.1mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299P1502LF
Part No:
3299P-1-502LF
COO:
CR
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 11.55 x 6.1 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C