3299W-1-101LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299W-1-101LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 100 Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 6.1 X 11.55mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299W1101LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3299W-1-101LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 6.1 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C