3299W-1-103LF
3299W-1-103LF
In Stock: 2,494
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3299W-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299W-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299W1103
Part No:
3299W-1-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 6.1 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
  This product is NOT RoHS Compliant.  See Alternatives
IN STOCK: 87
Ships today, if you order in
Buy all 87 in-stock or the regular minimum order quantity of 100