3329H-1-103LF
3329H-1-103LF
In Stock: 300
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3329H-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3329H-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 4.57mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3329H1103
Supplier:
Bourns
Part No:
3329H-1-103
COO:
MX
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.57 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C