3352E-1-503LF
3352E-1-503LF
In Stock: 450
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
3352E-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352E-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352E1503
Part No:
3352E-1-503
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 10.67 x 5.33 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C