3361P-1-502GLF
3361P-1-502GLF
In Stock: 0
Minimum Order: 750
VIEW PRODUCT
3361P-1-502G by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3361P-1-502G
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.77mm (6.71 X 8.53 X 5.21mm) Gull Wing SMD T/R
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3361P1502G
Part No:
3361P-1-502G
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 8.53 x 5.21 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C