4114R-2-331LF
4114R-2-331LF
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
4114R-2-331 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-2-331
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R2331
Part No:
4114R-2-331
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
13
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
330 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C