4114R-2-331LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-2-331LF
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R2331LF
Part No:
4114R-2-331LF
COO:
CR
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
13
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
330 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C