4310R-101-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310R-101-103LF
Bourns
Fixed Network Resistor - 10K Ohm - 1.25W - 10-Pin - BUS circuit designator - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310R101103LF
Part No:
4310R-101-103LF
COO:
CR
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C