4310R-101-221LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310R-101-221LF
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310R101221LF
Part No:
4310R-101-221LF
COO:
CR
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
220 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C