4606X-102-470LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-470LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102470LF
Part No:
4606X-102-470LF
Package Type:
BULK
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
47 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C