4610H-101-221 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4610H-101-221
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4610H101221
Supplier:
Bourns
Part No:
4610H-101-221
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Number of Terminals:
10
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
220 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C