5900-470-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
5900-470-RC
Bourns
High Current RF Choke - Bobbin Core - 47uH - 1KHz - Ferrite Core - 3.1A - 45mOhm. ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 5900470RC
Supplier:
Bourns
Part No:
5900-470-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
864
Package Type:
TRAY
Inductance:
47 uH
Type:
High Current RF Choke
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
N/R
Tolerance:
10 %
Technology:
Bobbin Core
Maximum DC Resistance:
45 mOhm
Maximum DC Current:
3.1 A