CM100505-6N8JL
BournsInductor General Purpose Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 320mA 300mOhm DCR 0402 T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Discontinued & Replaced
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 320mA 300mOhm DCR 0402 T/R
Search Keywords: CM1005056N8JL
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
CM100505-6N8JL
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
10000
Package Type:
Reel
Inductance:
6.8 nH
Type:
General Purpose Chip
Impedance:
N/A
Tolerance:
5 %
Technology:
Laser Cut
Maximum DC Current:
320 mA
Maximum DC Resistance:
300 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 100 °C