CR0805-JW-202ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0805-JW-202ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 2 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0805JW202ELF
Part No:
CR0805-JW-202ELF
EAR99
5000
Resistance Value:
2 KOhm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
511364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C