MF-LSMF300/24X-2 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MF-LSMF300/24X-2
Bourns
PPTC Resettable Fuse - 3A(hold) 5.2A(trip) - 24V - 20A - 7.98 x 5.44 x 1.6mm - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MFLSMF30024X2
Supplier:
Bourns
Part No:
MF-LSMF300/24X-2
COO:
CN
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Hold Current:
3 A
Trip Current:
5.2 A
Maximum Current Rating:
20 A
Maximum Voltage Rating:
24 V
Maximum Trip Time:
5@8A s
Minimum Initial Resistance:
0.02 Ohm