PWR5322W10R0JE by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PWR5322W10R0JE
Bourns
Res Wirewound 5322 10 Ohm 5% 3W ±50ppm/°C Epoxy Resin J-Lead SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PWR5322W10R0JE
Supplier:
Bourns
Part No:
PWR5322W10R0JE
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1500
Package Type:
REEL
Resistance Value:
10 Ohm
Power Rating:
3 W
Tolerance:
5 %
Case Size:
5322
Temperature Coefficient:
±50 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Tape and Reel
IN STOCK: 442
Can Ship immediately
Buy all 442 in-stock or the regular minimum order quantity of 500