SRP1265A-4R7M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRP1265A-4R7M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 13.5 x 12.5 x 6.2mm - 4.7 µH - 100KHz - 13.5A - 8.4m Ohm. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: SRP1265A4R7M
Supplier:
Bourns
Part No:
SRP1265A-4R7M
COO:
TW
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Inductance:
4.7 uH
Type:
Power
Impedance:
N/A
Tolerance:
20 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Current:
13.5 A
Maximum DC Resistance:
0.0084 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 150 °C