WS5M1001J by bourns
Image is representational - see mfr. specs
WS5M1001J
Bourns
Res Wirewound 1K Ohm 5% 5W ƒA€A±200ppm/ƒA€A°C Conformal Coated AXL Ammo
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: WS5M1001J
Supplier:
Bourns
Part No:
WS5M1001J
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
AMMO
Termination Style:
Axial11387
Power Rating:
5 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
511388%
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 200 °C
Packaging:
Ammo
Dimension:
17.5 x 6.511378mm
Terminal Pitch:
N/R
IN STOCK: 17
Ships today, if you order in
Buy all 17 in-stock or the regular minimum order quantity of 500