FX0430/63 by bulgin limited
Image is representational - see mfr. specs
FX0430/63
Bulgin Limited
Fuse Holder - Touchproof - 250 V - 16 A - Cartridge Fuse Holder - Solder Lug
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Fuseholder FX0430 Series Protection Category PC3 Snap Fit To Panel 6.3mm Tab Termination 5mm x 20mm Fuse Captive Drawer Carrier