RZ3A60D40 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
RZ3A60D40
Carlo Gavazzi
Relay SSR 23mA 32V DC-IN 40A 660V AC-OUT 12-Pin ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: RZ3A60D40
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
RZ3A60D40
EAR99
1
Output Type:
AC
Maximum Output Voltage:
660 V
Maximum Output Current:
40(RMS) A
Output Device:
N/A
Input Type:
DC
Input Voltage:
32 V
Mounting:
Screw
Circuit Arrangement:
N/A
Dimension:
103 x 73.5 x 41 mm