APSF160ELL271MH08S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APSF160ELL271MH08S
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.01 Ohm 5000mA 20000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APSF160ELL271MH08S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APSF160ELL271MH08S
COO:
TW
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bulk
Construction:
Aluminum Cylindrical Can
Equivalent Series Resistance:
0.01 Ohm
Leakage Current:
864@2Min uA
Maximum Operating Temperature:
105 °C
Family:
PSF
Lead Pitch For Radial:
3.5 mm
Lead Diameter:
0.6 mm
Lifetime:
5000 h
Dimension:
8 x 8 mm
Capacitance Value:
270 uF