ELXS181VSN821MQ30S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
ELXS181VSN821MQ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 180V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2080mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ELXS181VSN821MQ30S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
ELXS181VSN821MQ30S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
820 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
25.4 x 30 mm
Termination Style:
Snap-In2202
Voltage:
180 VDC