APXA160ARA181MHC0G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APXA160ARA181MHC0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 180uF 16VDC 20% (8 X 12mm) SMD 0.016 Ohm 4360mA 15000h 105A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: APXA160ARA181MHC0G
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
APXA160ARA181MHC0G
COO:
JP
ECCN:
EAR99
400
Package Type:
Reel
Leakage Current:
576@2Min uA
Lead Diameter:
N/R
Dimension:
12 x 8mm mm
Capacitance Value:
180 uF
Equivalent Series Resistance:
0.016 Ohm