APXA250ARA220MH70G by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
APXA250ARA220MH70G
Chemi-Con
Cap Aluminum Polymer 22uF 25VDC 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.05 Ohm 1800mA 15000h 105A°C T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: APXA250ARA220MH70G
Part No:
APXA250ARA220MH70G
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Lifetime:
15000 h
Lead Pitch For Radial:
N/R
Equivalent Series Resistance:
0.05 Ohm
Capacitance Value:
22 uF
Construction:
Cylindrical
Family:
PXA
Leakage Current:
275@2Min uA
Dimension:
6.7 x 8mm mm