EKMG160ELL471MHB5D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG160ELL471MHB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 310mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG160ELL471MHB5D
Part No:
EKMG160ELL471MHB5D
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1000
Capacitance Value:
470 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
8 x 11.5 mm
Voltage:
16 VDC