EKMG350ELL331MJC5S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG350ELL331MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 350mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG350ELL331MJC5S
Part No:
EKMG350ELL331MJC5S
COO:
CN
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 12.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC