EKMG401ELL101ML40S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG401ELL101ML40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 350mA 2000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG401ELL101ML40S
Part No:
EKMG401ELL101ML40S
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 40 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
400 VDC