EKMG500ELL100ME11D by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG500ELL100ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 40mA 1000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG500ELL100ME11D
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EKMG500ELL100ME11D
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
50 VDC