EKMG500ELL222MLP1S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMG500ELL222MLP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1470mA 1000h 105A°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMG500ELL222MLP1S
Part No:
EKMG500ELL222MLP1S
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Capacitance Value:
2200 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
16 x 35.5 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC