EKMS501VSN470MP25S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EKMS501VSN470MP25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 500V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 510mA 3000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EKMS501VSN470MP25S
Part No:
EKMS501VSN470MP25S
COO:
MY
ECCN:
EAR99
200
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
22 x 25 mm
Termination Style:
Snap-In
Voltage:
500 VDC